Pielęgnacja

Zdrowe i piękne włosy dzięki żelkom?

Zdrowe i piękne włosy dzięki żelkom

Suchość i łamliwość włosów, rozdwajające się końcówki i wyraźny spadek ich ogólnej kondycji, to oznaka, żebrak im witamin. Tych niestety nie da się dostarczyć w odpowiedniej ilości z zewnątrz,stosując odżywkę czy maskę. Takie funkcjonowanie przyniesie jedynie krótkotrwałe efekty. Tym, czego potrzeba słabym włosom, są witaminy podawane od wewnątrz, czyli preparaty witaminowe, na przykład takie jak żelki na zdrowe włosy.

Alternatywa dla tabletek

Nikt nie przepada za braniem tabletek. Czynność ta kojarzy się z chorobą, poza tym o ich przyjęciu szybko jest zapomnieć, no i po prostu nie jest to nic fajnego Co innego… kosztowanie żelków. Z tego założenia wyszli producenci suplementu, mające witaminy na włosy. Misie na zdrowe włosy, bo o tym preparacie mowa, to witaminy niezbędne dla zdrowia i piękna włosów, zamknięte w żelkach.

Pomysł na produkcję witamin w formie smacznych przekąsek, nie jest właściwie nowy.Od dawna można natknąć się na reklamy cukierków witaminowych, albo lizaków na kaszel czy bolące gardło.Standardowo jednak, specyfiki te przeznaczone były dla bardzo młodego odbiorcy, który przyjmowania czegokolwiek w formie kapsułki odmawia czasem głośno i wyjątkowo stanowczo. Dlatego jednak nie umilić witamin także dorosłym?

Co zawierają misie na zdrowe włosy?

Bez względu na to, w jakiej formie przygotowany, każdy naprawdę działający suplement, musi legitymować się odpowiednim składem. Warto go sprawdzić przed zakupem. Jeśli chodzi o witaminy na włosy, najlepsze efekty przynoszą: biotyna, witamina A, witamina E, czy niacyna. Dla wsparcia zdrowia włosów dobre są również mikroelementy, takie jak: cynk, miedź, selen. Największe znaczenie dla kondycji włosów ma biotyna. Witamina ta, inaczej nazywana witaminą B7 albo witaminą H, dba w bardzo dużym stopniu za stan skóry, paznokci i właśnie włosów. Jej niedobory pojawiają się szybko poprzez osłabienie włosów, lub ich bardziej intensywne niż zwykle wypadanie.

Każdy suplement czy preparat, mający na celu wzmocnienie włosów, powinien zawierać przynajmniej większość z wymienionych powyżej składników – bez względu na to, czy są to tabletki czy misie na włosy. Zastosowanie tak dobranego kompleksu witamin i mikroelementów, realnie wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu włosów, ale też na to, aby rosły zdrowe. Dodatkowo, te same składniki wpływają pozytywnie również na stan skóry i paznokci, jest to więc pewnego rodzaju działanie 3 w 1.

Stosowanie, zamiast tabletek, suplementu w formie takiej jak misie na zdrowe włosy, może w pierwszej chwili wydawać się dziwne. Jednak w tego typu specyfiku, zawarte mogą być dokładnie identyczne wartościowe składniki, jak w tabletkach. A nawet może się okazać, że skład, jaki cechuje żelki na włosy, jest bogatszy od składu niejednych tabletek. Kalorycznością tego preparatu nie ma potrzeby się przejmować gdyż producenci dokładają starań, aby nie była wysoka. Poza tym – zalecana dzienna dawka spożycia żelków na pewno nie wpłynie źle na linię. Pyszny smak i przyjemna forma to kolejne atuty. Niewątpliwie opłaca się spróbować.

Leave a Reply