Porady

Jak wzmocnić włosy, które wypadają?

Jak wzmocnić włosy, które wypadają

Mocne, lśniące oraz piękne włosy to bez wątpienia pragnienie większości kobiet i  mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, nie istnieje żaden sposób na natychmiastowe nadanie włosom zdrowszego wyglądu, ale na pewno dzięki regularnej pielęgnacji oraz właściwej diecie można je znacząco wzmocnić i powiększyć ich normalną objętość. Poprawa wyglądu włosów jest wypadkową systematycznością. To ona jest najbardziej istotna, zwłaszcza wówczas, gdy włosy są słabe i wypadają. Nawet najlepsza odżywka nałożona raz na tydzień nie przyniesie zadowalającego rezultatu. Ważna jest natomiast odpowiednio zbilansowana dieta, dobrej jakości witaminy na włosy oraz higieniczny tryb życia. O czym zatem należy pamiętać, aby nasza fryzura była gęsta i zachwycająca?

Wzmacnianie krok po kroku

Kiedy twoje włosy są cienkie, matowe oraz do tego wypadają niemal garściami, warto na początek zatroszczyć się o nie od zewnątrz. Co to oznacza? Otóż powinno się stosować delikatny szampon bez sztucznych barwników, konserwantów i parabenów i sulfatów, które uszkadzają łuskę włosa. Włosy należy myć maksymalnie 4 razy w tygodniu w letniej, a najlepiej w chłodnej wodzie. Do czesania najlepiej wykorzystywać szczotkę z miękkim i naturalnym włosiem, a minimum raz na tydzień wykonać delikatny masaż głowy z zastosowaniem olejku kokosowego lub oliwy z oliwek. Nie mniej istotna jest odpowiednia suplementacja, która zapewnia organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

Witaminy na porost włosów

Włosy rosną średnio od ok. 6 mm do 1,2 cm w ciągu miesiąca. Aby jednak mogły tyle urosnąć, nasz organizm bezsprzecznie potrzebuje wielu cennych składników odżywczych. Jedząc zdrowo, sprawiamy, że komórki naszego organizmu są znacznie mocniejsze. Identycznie sprawa wygląda z włosami. Tryb życia i sposób odżywiania ma istotny wpływ na wygląd włosów i na ich wzrost. Właśnie  dlatego trzeba wiedzieć w jaki sposób wzmocnić włosy nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz.

Warto więc dodać do naszego jadłospisu ryby, w tym powszechnego w Polsce łososia. 

Mięso tej ryby składa się między innymi bardzo cenne kwasy omega-3 i omega-6, a dodatkowo żelazo i mnóstwo białka. Substancje te bardzo korzystnie wpływają na kondycję skóry naszej głowy, natomiast ich znaczny niedobór może prowadzić do wysuszenia skóry, matowienia oraz wypadania włosów. W odpowiednio dobranej diecie, która posiada witaminy na porost włosów nie powinno również zabraknąć zielonych warzyw. Rewelacyjne efekty dają szpinak i brokuły, które posiadają witaminy A oraz C oraz duże ilości wapnia i żelaza.
Sprzymierzeńcem zdrowych i niewypadających włosów są także różnego rodzaju rośliny strączkowe, które zawierają mnóstwo białka, żelaza, cynku oraz biotyny. Między posiłkami można też jeść orzechy, które są niezwykle bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i cynk.
Doskonałym sposobem na wypadanie włosów są wysokiej jakości suplementy diety polecane praktycznie dla każdego. Mają w sobie one składniki istotne nie tylko dla zdrowia włosów, ale także całego organizmu. W ich składzie można znaleźć między innymi biotynę oraz witaminę B12, a także witaminy z grupy B oraz żelazo i cynk.

Leave a Reply