Porady

Tajemnice zdrowych i pięknych włosów-biotyna.

Tajemnice zdrowych i pięknych włosów-biotyna.

Burza ładnych i lśniących włosów opadających delikatnie na ramiona to wyobrażenie fryzury idealnej. Większość jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarcza jest w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy wyróżniają się się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mające krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższy czas przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Częste farbowane (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Jednak nawet włosy nie są poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zdewastowane włosy mogą być oznaką braków ważnych substancji w mechanizmie ludzkim Brakujące witaminy na włosy, wśród których najważniejszą jest biotyna, należy systematycznie uzupełniać.

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle istotną dla prawidłowego działania wszystkich układów w organizmie. Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a głównie zaobserwowanie ich nadmiernego wypadania, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt niskie. Aby zadbać o stałą podaż organizmowi tej że witaminy, należy sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie.
sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna atrybuty dla organizmu bardzo wartościowe ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Biotyna działanie

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo wartościowe ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.
odpornościowy. Jako „witamina piękna”jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, włosów i paznokci, stymuluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak wypadanie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana,mechanizm ludzki potrzebuje stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie możliwe jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś powodów jest utrudnione,najlepszym rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

Leave a Reply