Porady

Pomysły na piękne i zdrowe włosy

Pomysły na piękne i zdrowe włosy

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwym atutem dziewczyny. Piękne włosy dodają urody i pewności siebie. Szkoda że, rzadko dane są nam one z natury, najczęściej na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zapracować. Pomogą w tym właściwe zabiegi, staranna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Uwaga: włosy! Zachowuj się rozważnie!

Nierzadko, bardzo dużą krzywdę swoim włosom, wyrządzamy my same. Stylizacja włosów za pomocą rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, stosowanie szkodliwych włosy szczotek, systematyczne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie służy najlepiej naszym czuprynom. Oczywiście,marny wygląd i kondycja włosów, nie musi być skutkiem naszego sposobu ich traktowania. Być może to, co jest im potrzebne, to przede wszystkim witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele zbrodni przeciwko pięknym i zdrowym włosom, trzeba popracować nad zredukowaniem negatywnych dla włosów zachowań. Nawet jeżeli działanie takie będzie niewystarczające, aby odnowić ich formę, to na pewno poprawi sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo osłabiać. To dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad dalszymi krokami, takimi jak na przykład sięgnięcie po żelki na włosy (aktualnie coraz większą popularnością cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci.

Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby dręczyć swoje włosy trochę mniej?

– Suszarka tylko wtedy, gdy to potrzebne – to jasne, że jeśli myjesz włosy tuż przed wyjściem do pracy, zapewne musisz je szybko osuszyć, aby nie wyruszyć z domu z mokrą głową. Umyj je jednak czasami na spokojnie i poczekaj aż wyschną – niewątpliwie będą ci wdzięczne
– Lokówka i prostownica: okazjonalnie – staraj się stosować raczej mniej agresywnych metod na układanie włosów, takich jak np. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce. Jeśli już sięgasz po prostownicę lub lokówkę, nastawiaj je na najniższe temperatury
– Porządna szczotka – używanie szczotki jest niezbędne, ale jej zły dobór także może wpłynąć na niszczenie włosów. Dobra szczotka nie ciągnie przy rozczesywaniu. Dobieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zadbaj też o jej wyczyszczenie lub zamianę na nową

Wzmacnianie od wewnątrz (misie na piękne włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy się prezentują i jak się „czują”, ma to, jak traktujemy je od wewnątrz. Włosy są przecież częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale są z nim połączone. Jest więc zrozumiałe, że forma w jakiej są włosy, zależy w dużym stopniu od tego, czy dostarczamy im odpowiednią ilość składników, których potrzebują, by zdrowo rosnąć i olśniewać pięknem. Najlepiej byłoby zadbać o przemycanie odpowiednich witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Bywa to jednak trudne i nigdy do końca nie można być przekonanym, czy rzeczywiście to, co jemy, ma w sobie wszelkie składniki wymagane dla prawidłowego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Pewność taką zyskujemy natomiast, korzystając ze specjalnie opracowanych preparatów, zawierających witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

Z punktu widzenia kondycji włosów, najważniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, inaczej znana jako biotyna.

Pogorszenie ich wyglądu i stanu, może wskazywać na niedobory tej witaminy, które, choć zdarzają się relatywnie rzadko, są dość groźne i potrzebują prędkiej reakcji. Efektywnym sposobem na powstrzymanie ich, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna występuje w takich wyrobach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, obawiających się, czy dostarczają swojemu organizmowi z pożywieniem właściwą ilość biotyny, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna zawarta jest przede wszystkim w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak na przykład misie na włosy.

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodzące włosom, zadbałaś o dostarczenie im najważniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, wybierając przykładowo misie na zdrowe włosy. Co oprócz tego możesz zrobić, aby włosy zachwycały urodą i były mocne?

Od niedawna bardzo rozpowszechnionymi metodami, mającymi przyspieszyć porost włosów, lub poprawić ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nanoszeniu na nie naturalnych olejów, zamiarem ich odnowieniu. Wiele rodzajów olejów stanowi naturalną odżywkę dla włosów i tak może być stosowanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, powinien zależeć od rodzaju włosów.

Wcierki to tymczasem specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak sama nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Są polecane szczególnie dla osób, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Choćby najlepsze dbanie o włosy, oszczędzanie im wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i używanie licznych odżywek i wcierek, nie uratuje jednak końcówek włosów. Ten ich kawałek jest w szczególności narażony na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla ładnego wyglądu całej fryzury, jedynie wystarczy je czasem lekko przyciąć.

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie oferują wiele profesjonalnych zabiegów, których zamiarem jest polepszenie wyglądu włosów i przywrócenie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są zalecane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w sytuacji zaistnienia konkretnych problemów.

Naturalnie nie ma nic złego w poszukiwaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak stosowanie odpowiedniej codziennej pielęgnacji, oraz wspieranie włosów witaminami znajdującymi się w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do tego, aby te problemy w ogóle nie wystąpiły. Jeśli będziesz poświęcać swoim włosom odpowiednią ilość uwagi, zmniejszysz szkodliwy dla nich wpływ, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze zostały we właściwym stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjerowi będziesz składać wizytę wyłącznie po to, by od czasu do czasu ściąć końcówki, czy ewentualnie odświeżyć kolor.

Leave a Reply