Pielęgnacja

Kolagen – skuteczna metoda na piękne i zdrowe włosy

Kolagen – skuteczna metoda na piękne i zdrowe włosy

Już od dawna świetnie sprawdza się kolagen w kosmetyce jako wyjątkowo skuteczny środek na poprawienie kondycji tkanki skórnej, jej uelastycznienie, zmniejszenie zmarszczek pojawiających się wraz z upływającym czasem oraz zmarszczek mimicznych.

Kosmetyki kolagenowe podbijają światowe rynki i okrzyknięte zostały zarówno przez specjalistów jak również osoby, które je stosowały jako jedne z gwarantujących najlepsze efekty na współczesnym rynku. Pomimo tak dużej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży proponowany jest równie efektywny w działaniu kolagen na włosy.

Dlaczego warto stosować kolagen do pielęgnowania włosów?

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje prawie we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach jak również w sercu, mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną możliwość jego produkcji. Wraz z upływem czasu zaczynają pojawiać się braki we włóknach kolagenowych co w efekcie doprowadza między innymi do nieprawidłowego funkcjonowania organizmu oraz pogorszeniu się kondycji tkanki skórnej, włosów a nawet paznokci. Uzupełnienie ubytków środkami o zawartości aktywnego białka kolagenowego zapewnia nie tylko poprawę ale nawet zahamowanie nieuniknionych procesów starzenia się.

Preparaty kosmetyczne mogą posiadać w swoim składzie kolagen roślinnego a nawet zwierzęcego pochodzenia. Największe rezultaty przynosi kolagen pozyskiwany z białka rybiego. Jego budowa a także właściwości najbardziej podobne są do naszego kolagenu, w związku z czym nie tylko bez problemu jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne prawie w całości zostaje przyswojony uzupełniając istniejące braki.

Preparaty kolagenowe w pierwszej kolejności zalecane są do zastosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów.

Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia braki w strukturze cebulek włosowych ale także ma wpływ na utrzymanie włosa w mieszku włosowym. Kolagen do włosów bardzo dobrze sprawdza się nawet w przypadku dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym i kuracja z jego zastosowaniem przynosi oczekiwaną skuteczność potwierdzoną wielokrotnie przeprowadzonymi badaniami naukowymi.

Preparaty z białkiem kolagenowym dedykowane do pielęgnowania włosów występują tak samo jak kosmetyki do twarzy w wielu postaciach.

Pośród dostępnych na rynku najpopularniejsza jest maska kolagenowa. Zaleca się jej stosowanie raz na tydzień. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi widoczne rezultaty. Maskę kolagenową nakłada się na czyste, wilgotne włosy i pozostawia na nich na około trzydzieści minut. Dla wzmocnienia skuteczności działania należy włosy zawinąć ręcznikiem. Po upływie wymaganego czasu preparat można spłukać bądź pozostawić na włosach do wyschnięcia.

Poddanie włosów kuracji preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko regeneruje i wzmacnia włosy ale znacznie spowalnia ich siwienie. Dodatkowo dzięki swoim własnościom kolagen może zahamować nadczynność gruczołów łojowych zwalczając dzięki temu uporczywy łupież.

Leave a Reply