Opinie

Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C

Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C

Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C. Sprawdź dlaczego powinnaś dostarczać te składniki swojej skórze

Wybierając produkt kosmetyczny najbardziej dopasowany zarówno do potrzeb naszej skory ale również rezultatów które zamierzamy osiągnąć poprzez stosowanie kuracji z ich zastosowaniem. Trudno dopasować preparat nie znając ani właściwości ani sposobu działania substancji w nim zamkniętych.

Do najbardziej aktywnie działających na nasz organizm i co się z tym wiąże skutecznych substancji które zawierają produkty kosmetyczne jest z całą pewnością kwas hialuronowy. kolagen i witamina C. Ich składniki nie tylko doskonale oddziałują na kondycję skóry ale przede wszystkim opóźniają proces starzenia. Dzięki temu można na bardzo długo zachować i młodość jak i urodę.

Kolagen będący rodzajem białka o włóknistej budowie które występuje w prawie wszystkich tkankach łącznych naszego organizmu. Ze względu na swoją rozciągliwość głównie odpowiada za elastyczność oraz jędrność skóry. Jednak wraz z upływem lat nasz organizm przestaje go produkować natomiast występujące braki kolagenu w tkankach powodują nieuchronny proces starzenia się.

Podobnie jak kolagen kwas hialuronowy także jest naturalnym elementem naszego organizmu ale ten z kolei odpowiedzialny jest za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w tkankach. Jego odpowiedni poziom utrzymuje wymaganą jakość skory a także hamuje pojawianie się pierwszych zmarszczek. Jednak jego cząsteczki również ulegają rozkładowi natomiast organizm z czasem zatraca zdolność ich wytwarzania. W wieku mniej więcej czterdziestu lat organizm traci niemalże pięćdziesiąt procent kwasu hialuronowego.

Aby zapobiec starzeniu się ciała zarówno naukowcy jak i specjaliści z branży kosmetologii zalecają stosowanie kuracji produktami, takimi jak tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego.

kolagen rybi w proszku z witaminą CW czasie kuracji z użyciem preparatów o zwartości kolagenu oraz kwasu hialuronowego bardzo dużą rolę spełnia kwas askorbinowy to jest doskonale nam znana witamina C. Większość z nas dobrze wie jak dobrze wpływa na nasze samopoczucie ten niezwykły pod względem działania związek chemiczny ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jak olbrzymią rolę odgrywa w kuracji odmładzającej. Jak dowodzą przeprowadzone badania kliniczne właśnie kwas askorbinowy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Ponadto działa złuszczająco co w rezultacie nie tylko pomaga w szybkim pozbyciu się obumarłego naskórka dając w ten sposób dużo lepszą wchłanialność aktywnych składników kremów ale również usuwa piegi a nawet rozjaśnia cerę. Kwas askorbinowy nie jest produkowany przez nasz organizm. Jest dostarczany wraz ze spożywaną żywnością. Niestety jadłospis ubogi w pożywienie o odpowiedniej ilość witaminy C nie zapewnia prawidłowego poziomu kwasu askorbinowego dlatego warto sięgnąć po suplementy diety z jego zawartością. Jest dużo dostępnych w sklepach produktów największą skutecznością ma kwas askorbinowy w proszku. Taka forma witaminy C nie zawiera wszelkiego rodzaju wypełniaczy nie zawsze dobrych dla naszego zdrowia i dobrze przyjmowana jest przez nasz organizm skutecznie spełniając swoją rolę.

Leave a Reply