Kolagen kwas hialuronowy

Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C

Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C – sprawdź dlaczego powinnaś dostarczać te składniki swojej skórze

Wybierając produkt kosmetyczny najbardziej dopasowany zarówno do potrzeb naszej skory ale również rezultatów które zamierzamy osiągnąć poprzez stosowanie kuracji z ich zastosowaniem trudno dopasować preparat nie znając ani właściwości ani sposobu działania substancji w nim zamkniętych.

Do najbardziej aktywnie działających na nasz organizm i co się z tym wiąże skutecznych substancji które zawierają produkty kosmetyczne jest z całą pewnością kwas hialuronowy, kolagen i witamina C. Ich składniki nie tylko doskonale oddziałują na kondycję skóry ale przede wszystkim opóźniają proces starzenia dzięki temu można na bardzo długo zachować i młodość jak i urodę.

Kolagen będący rodzajem białka o włóknistej budowie które występuje w prawie wszystkich tkankach łącznych naszego organizmu i ze względu na swoją rozciągliwość głównie odpowiada za elastyczność oraz jędrność skóry. Jednak wraz z upływem lat nasz organizm przestaje go produkować natomiast występujące braki kolagenu w tkankach powodują nieuchronny proces starzenia się.

Podobnie jak kolagen kwas hialuronowy także jest naturalnym elementem naszego organizmu ale ten z kolei odpowiedzialny jest za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w tkankach. Jego odpowiedni poziom utrzymuje wymaganą jakość skory a także hamuje pojawianie się pierwszych zmarszczek. Jednak jego cząsteczki również ulegają rozkładowi natomiast organizm z czasem zatraca zdolność ich wytwarzania. W wieku mniej więcej czterdziestu lat organizm traci niemalże pięćdziesiąt procent kwasu hialuronowego.

Aby zapobiec starzeniu się ciała zarówno naukowcy jak i specjaliści z branży kosmetologii zalecają stosowanie kuracji produktami, takimi jak tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego.

kolagen rybi w proszku z witaminą CW czasie kuracji z użyciem preparatów o zwartości kolagenu oraz kwasu hialuronowego bardzo dużą rolę spełnia kwas askorbinowy to jest doskonale nam znana witamina C. Większość z nas dobrze wie jak dobrze wpływa na nasze samopoczucie ten niezwykły pod względem działania związek chemiczny ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jak olbrzymią rolę odgrywa w kuracji odmładzającej. Jak dowodzą przeprowadzone badania kliniczne właśnie kwas askorbinowy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Ponadto działa złuszczająco co w rezultacie nie tylko pomaga w szybkim pozbyciu się obumarłego naskórka dając w ten sposób dużo lepszą wchłanialność aktywnych składników kremów ale również usuwa piegi a nawet rozjaśnia cerę. Kwas askorbinowy nie jest produkowany przez nasz organizm. Jest dostarczany wraz ze spożywaną żywnością. Niestety jadłospis ubogi w pożywienie o odpowiedniej ilość witaminy C nie zapewnia prawidłowego poziomu kwasu askorbinowego dlatego warto sięgnąć po suplementy diety z jego zawartością. Jest dużo dostępnych w sklepach produktów największą skutecznością ma kwas askorbinowy w proszku. Taka forma witaminy C nie zawiera wszelkiego rodzaju wypełniaczy nie zawsze dobrych dla naszego zdrowia i dobrze przyjmowana jest przez nasz organizm skutecznie spełniając swoją rolę.

1 thought on “Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C”

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *