PielęgnacjaPorady

Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy

Włosy to ważny element dziewczęcej urody. Aby rzeczywiście jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być schludne. Należy zatem dbać o włosy.

Rozważne zakupy w drogerii

Gdy myślimy o tym, jak zatroszczyć się o włosy, pierwszym co przychodzi do głowy, są kosmetyki. Każda dziewczyna używa przecież przynajmniej szamponu. Do tego dochodzą odżywki, kremy, maski, środki do układania włosów, jak na przykład lakiery, pianki czy żele i ogromna ilość kosmetyków. Warto wybierać te, które charakteryzują się przede wszystkim jakością, a nie jedynie niską ceną. Jeśli widzimy, że jakiś specyfik nie jest dobry dla naszych włosów, nie ma sensu zużywać go na siłę, lepiej się go pozbyć i poszukać odpowiedniejszego. Staranna pielęgnacja włosów, wymaga też czytania etykiet i informacji na nich zamieszczonych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przeznaczony.

Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Istnieje ogromna ilość pomysłów na to, jak dbać o włosy w zaciszu własnego domu. Najpopularniejszą metodą są maski, przygotowywane samodzielnie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. W ostatnim czasie bardzo modne stało się olejowanie włosów. Duża ilość naturalnych olejów i oliwek, wykazuje doskonałe atrybuty dla włosów. Kolejnym ze sposobów jest używanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w skórę głowy specjalnych specyfików.

Jak zadbać o włosy od wewnątrz?

Jeśli zwykła pielęgnacja zawodzi, a włosy okazują oznaki wycieńczenia, są kruche, szorstkie i utraciły swój blask, prawdopodobnie potrzeba im wzmocnienia od środka. Zadbanie o to, by dieta była bogata w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zniszczone. Aby prawidłowo rosnąć i efektownie się prezentować, włosy potrzebują systematycznych dostaw wielu ważnych witamin. Zapewnia to zróżnicowana dieta, obfitująca między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają potrzebną sobie porcję witamin, jest po prostu przyswajanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie szkodliwych czynników

Na co dzień robimy swoim włosom krzywdę na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich nieodpowiednią szczotką może je bardzo uszkodzić, a co dopiero regularne suszenie, czy prostowanie rozgrzanymi płytkami prostownicy… Dlatego, żeby całkowicie zatroszczyć się o włosy, należałoby zdecydować się na rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby zmniejszenie ich do minimum.

Tak naprawdę, spośród pomysłów na to, jak pielęgnować włosy, wszystkie są ważne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są miękkie, błyszczące, mocne i zdrowe włosy. Przykładając uwagę do pielęgnacji suplementami, nie należy zapominać o roli, jaką odgrywają witaminy na włosy. Najczęściej bowiem pogorszenie stanu włosów wynika nie z używania nieodpowiedniego szamponu, ale ze zbyt małej ilości ważnych składników w organizmie. Tylko uzupełniając je, dajemy włosom możliwość na całkowitą regenerację. Całościowe podejście do dbania o włosy, uwzględniające równie dobrze pielęgnację zewnętrzną jak i od środka, na pewno popłaci.

Leave a Reply