Porady

Czego włosy potrzebują – jakie witaminy na włosy wybrać?

Czego włosy potrzebują – jakie witaminy na włosy wybrać

Wyjątkowo ładne włosy to fantazja chyba każdej dziewczyny. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, prawidłowo nawilżonych i najchętniej też takich, które zechcą się ładnie układać. Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się borykać z szeregiem problemów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Jak dobrze traktować włosy?

Stan włosów bardzo często jest obrazem tego, jak je traktujemy. A obchodzimy się z nimi… cóż, zwykle niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie właśnie serwujemy im, używając suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się niewinne, bo kto znajduje dziś czas na czekanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie lekko mokrych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak prawdy, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie ratuje też |częste farbowanie, latem niezdrowy wpływ wpływa na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Czynników oddziałujących niekorzystnie na stan włosów jest więc bardzo wiele, a pozbycie się ich wszystkich wydaje się być, jeśli nie nieprawdopodobne, to z całą pewnością bardzo problematyczne. Nie przestaniemy przecież włosów suszyć, układać, a już zapewne nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uciec od szkodliwego wpływu warunków klimatycznych. Jak zatem sobie pomóc? Rozwiązań jest wiele, a jednym z nich jest sięgnięcie po witaminy na włosy. Innym – drastyczne cięcie, ale tego wielbicielki długich pasm opadających na ramiona i plecy raczej wolałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, podobnie zresztą jak skóra i paznokcie, wymagają witamin, aby zatrzymać zdrowie i piękny wygląd. Wszelkie wysiłki ratowania włosów za pomocą profesjonalnych szamponów, balsamów, masek i olejków wychodzi na niczym, jeśli włosy nie będą chronione od środka. Sposobem na takie działanie jest doustne zażywanie właściwych witamin. Rodzi się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najlepsze? Na szczęście nie trzeba się już nad tym zastanawiać i samodzielnie komponować zestawu akceptowanych przez nas witamin, ponieważ na rynku dostępne są gotowe towary. Odpowiednio przygotowane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, występują nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale też jako apetyczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy ranking wygrywa biotyna. Wybierając dla siebie komplet witamin, warto zobaczyć, czy w składzie figuruje ta dokładnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, trudno o bardziej właściwy składnik.

Biotyna – ratunek dla zniszczonych włosów

Nazywana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni ważną rolę dla pozostawienia zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezbędna do w pełni właściwego funkcjonowania organizmu. Na ogół raczej nieczęsto zastanawiamy się nad jej działaniem, po prostu go nie spostrzegając. Nie da się jednak nie zauważyć rezultatów niedomiaru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może zwiększone wypadanie włosów i znaczne osłabienie płytki paznokcia, która pozbawiona dobroczynnego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do objawów niedoboru biotyny należy też wzrost cholesterolu we krwi. Może wystąpić mrowienie mięśni, a także uczucie całkowitego zmęczenia i senność.

Biotyna wykonuje więc zaskakująco ważną funkcję w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wylatujące włosy, łamiące się przy każdej czynności paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez wątpienia trzeba przeciwdziałać. Witamina B7 wprawdzie odnawia się w sposób naturalny w organizmie, jednak jest wiele czynników, które mogą zakłócić ten bieg. Należy do nich przyjmowanie antybiotyków, konsumowanie alkoholu, jak również nieprawidłowa dieta. Nie istnieje natomiast ryzyko przedawkowania biotyny. Nawet zażycie dużej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść dużo pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, przyjmując biotynę, możemy mieć pewność, że unikniemy niepożądanych skutków jej niedostatku. Dodatkowo witamina H zapewni zdrowie skórze. W jaki sposób więc pomaga biotyna na włosy? Włosy pod wpływem dostarczania im właściwych dawek witaminy B7, stają się gęstsze, mocniejsze, a dzięki blaskowi wyglądają na zdrowsze – i takie też są. Włosy poddane kuracji biotyną osiągają też większą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, mróz, czy używanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli zdrowie włosów zamknięte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wzbudzają samoistnie skojarzenia z aptecznymi półkami, i kolorowymi kapsułkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Przyjmowanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie kapsułek. Czyli czynność, która nie należy do najsympatyczniejszych i o której w dodatku łatwo zapomnieć. Kto jednak powiedział, że witaminy wytwarzane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, zdecydowanie nie miał racji. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników wsadzić w smacznym żelku. Osiągalne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zestawienie witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście niezastąpiona dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Często nie traktujemy swoich włosów do końca z rozwagą. Oczywiście chcemy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty oddala się od tego opisu. Godzimy się na to, żeby prezentowały się niezbyt korzystnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – myślimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Stan włosów jest poniekąd oznaką tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli stan włosów woła o nożyczki, może się okazać, że za chwilę pojawią się też kłopoty na przykład ze skórą. O zdrowie włosów trzeba więc zatroszczyć się nie tylko dla poprawy własnego wyglądu.

Leave a Reply