OpiniePielęgnacja

Czego potrzebują włosy, aby jaśnieć pięknem?

Czego potrzebują włosy, aby jaśnieć pięknem?

Czego potrzebują włosy, aby jaśnieć pięknem?

Zadbane włosy to główny element wizerunku. Nie chodzi o to, by były długie, ale ponad wszystko zdrowe, gładkie, błyszczące, jednym słowem: piękne. Włosy długie, ale zdewastowane, wyraźnie osłabione, o postrzępionych końcówkach, nie robią na nikim szału. Aby tego uniknąć, z pomocą przychodzą witaminy na włosy.

Kosmetyki to nie wszystko

Nikt już chyba nie wierzy w reklamy środków myjących i odżywek, obiecujące niespodziewaną regenerację budowy włosa, i oddanie fryzurze pięknego wyglądu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Od wielu lat wiadomo, że aby zapewnić swoim włosom wyjątkowy wygląd, powinno się dbać o nie nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Właściwa pielęgnacja włosów to jedynie połowa sukcesu. Aby prawidłowo rosnąć i zachowywać wytrwałość na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, włosy wymagają witamin, spośród których jedną z najważniejszych jest biotyna na włosy.

Dostarczane organizmowi, wraz z pożywieniem witaminy na włosy, zapewnią, że będą one grube, zdrowe i mocne. Prawidłowa, bogata w witaminy, takie jak na przykład biotyna, dieta zapewni włosom gwałtowny wzrost i sprawi, że ich fizjologiczny skład biochemiczny będzie właściwy.

Witaminy na włosy ranking

Aby prawidłowo rosnąć, włosy potrzebują wielu różnorakich witamin i mikroelementów. Należą do nich witaminy A, E, F, C, H – czyli biotyna, oraz inne witaminy z grupy B. Jeśli chodzi o mikroelementy, najbardziej istotne dla włosów są cynk, żelazo i miedź. Substancje te są odpowiedzialne za podtrzymywanie w korzystnej kondycji najistotniejszych cech włosów. Jaki wpływ mają poszczególne witaminy na włosy?

Witamina A

Zwana retinolem, odpowiada za odpowiedni przebieg metabolizmu komórek rogowego nabłonka skóry, w tym zrogowaciałych komórek macierzy włosa. Retinol zatem gra jedną z ważniejszych ról we wzmacnianiu włosów.

Witaminy z grupy B

Są zasadnicze w przebiegu procesów wzrostu włosów. Zaręczają także włosom ochronę przed chorobami i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Szczególną witaminą z grupy B jest biotyna (witamina H, witamina B7). Biotyna na włosy ma oddziaływanie niezwykle wyjątkowe. Jako związek zawierający siarkę, biotyna wchodzi w skład keratyny, czyli głównego budulca włosów.

Witamina E

Ma wpływ na połysk i gładkość włosów, pomaga je też chronić przeciwko działaniu wolnych rodników.

– Aby w organizmie w sposób prawidłowy przebiegała synteza kolagenu, również mającego duże znaczenie dla wyglądu i kondycji włosów, konieczna jest witamina C.

Witamina F

Jako zespół nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędna jest we wszelkich komórkach ludzkiego ciała, w tym także w tych włosowych. Przejawia działanie ochronne i stymulujące.
W jakiego rodzaju produktach spożywczych można znaleźć witaminy na włosy?

Ze względu na to, że dla odpowiedniego wzrostu włosy wymagają wielu różnych suplementów, ich źródeł szukać powinno się też w różnych produktach spożywczych. W witaminę A pełne są takie elementy diety jak: jaja, wątróbka, nabiał, marchew, pomidory. Bardzo dużo witamin z grupy B występuje w ziarnach słonecznika, brokułach, a także w mięsie drobiowym. Witaminę E znaleźć można na przykład w migdałach, oleju sojowym oraz w zbożach. Bogate w witaminę C są oczywiście cytrusy, cebula czy owoce kiwi. Witamina H to składnik orzechów włoskich i ziemnych, soji, występuje również w wątróbce, szpinaku, marchwi. Za doręczenie włosom róznych potrzebnych witamin odpowiada więc zróżnicowana dieta. Nie można zbadać, czy razem z pożywieniem dostarczamy włosom wszystko to, czego potrzebują. Dlatego, jeśli włosy wykazują objawy osłabienia, można sięgnąć po któryś ze specyfików witaminowych na włosy, możliwych do zdobycia na rynku. Takie zróżnicowane, zawierające różne potrzebne witaminy na włosy, jak również mikroelementy, preparaty, występują nie tylko w formie kapsułek, ale też między innymi jako misie na zdrowe włosy. Troska o dostarczenie włosom wszystkiego, czego pragną, z pewnością zaprocentuje ich wyjątkowym wyglądem.

Leave a Reply